Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

rok 2014

rok 2014

24.12.2014

Včera 23.12.2014 od 15,00 hodiny až do večera postupně odjížděly všechny štěňata do svých nových domovů. Jejich páničci jsou sympatičtí lidé. Ve všech rodinách budou mít kolem sebe děti. Benu budeme mít kousek v Havířově nebo Krásné. Batú odcestovala se svou novou rodinou do Klášterce nad Orlicí na upravený statek, kde budou mít do budoucna možná ovečky. wink Bady bude bydlet se svou rodinou u Prahy v Horoušanech-Horoušánkách. Pasení se jím dle jejích slov líbí, tak uvidíme. Nikdy člověk neví co bude zítra, tak to necháme budoucnosti, co bude jejích životní náplní. Štěňátka se nám s manželem i dětma moc líbily. Všem se ke konci zalomily ouška do boku. Byli otrkaní a na všechny a všechno se vrhali bez zábran. Přejeme všem a to Badymu, Batú i Beně moc krásný, zdravý a dlouhý život se svými páničky. Poslední den před odjezdem jsme jím udělali i pár fotek:

 

16.12.2014

Dávám video štěňat zde. Musela jsem na něm posadit Nelču k ním, protože jinak visely pořád na mě. Snad jsem vybrala to nejlepší. Holky se na něm kočkujou a Bady přihlíží. wink

15.12.2014

V pátek 12.12.2014 jsme byli se štěňaty na veterině. Všichni jsou naočkovaní, čipovaní a mají svůj pas. Proběhla i registrace v registru u výrobce čipu. Cestu autem zvládli dobře, jenom byli trochu uslintaní. Na veterině jsme byli jako první, tak jsme je pustili, aby si pochodili i v novém prostředí plném nových pachů. Všechno prošmejdili. Bena si udělala pod nábytkem, který byl na nožičkách, prolézačku. Bez povšimnutí nezůstaly ani boty paní veterinářky. Musela si obě znovu zavázat. cheeky Všichni to zvládli na velikou jedničku. wink

Dneska mají ukončených 7 týdnů a váhy jsem zapsala do jejích sekce, ke každému. Jsou krmeni superprémiovýma granulkama, vařeným a dneska dostali i syrové maso s chrupavkama z kuřecích skeletů. Moc jím to chutnalo a Bady vystrkoval růžky a na holky vrčel. sad Jako gentleman se nezachoval. Batú zase pořád něco tahá a největší zábava je tahat ostatní za ocásky. laugh Bena je zase jako tryskomyš a veliký mazel. Každý z nich je úplně jiný, tak jak to je v životě.

Dávám pár fotek a zítra ztáhnu i nějaké video. Byla celkem fuška něco nafotit i natočit. Jsou tak hyperaktivní, že chvíli neposedí. Na první fotce podle manžela Bady velí do útoku!!!!

9.12.2014

Natočila jsem video, ale na foťák je horší kvality zde wink. Dodávám fotky:

e

8.12.2014

Dneska mají štěňátka 6 týdnů a opět jsme vážili. Mají v rozmezí 3,65-3,88 kg. Jsou to živá štěňátka, co nenechají nic ladem. Vše musí zkusit přenést a rádi se přetahují. Snažíme se je brát každý den ven, i kdyby na chvíli. Pobíhají jako ztřeštění a chodí se očuchávat s ostatními psy. Z naší kočky mají srandu a poskakují kolem ní s ocásky zapichlýma až do hřbetu. Jsou to malé opice. smiley Batú se už taky probouzí a je to malá ďáblice. Dneska mi bohužel nevyšel čas na fotky, tak vše napravím zítra. Pokusím se o video snad se mi nerozprchnou. wink Zítra budeme potřetí očervovat a do pátku je naočkujeme, dostanou čipy a vyřídíme pasy.

4.12.2014

Bylo celkem pěkně, tak jsme vzali štěňata ven. Moc se jím tam líbilo, ale po chvilce jsme je vzali raději dovnitř, aby neprochladli. Bylo co hlídat. Jsou hyperaktivní a každou chvíli byli někde jinde a hlavně každý někde jinde. wink Hezky se venku stihli i vyvenčit. Brzo se stmívá, tak alespoň fotky co se trochu povedly:

1.12.2014

Dneska mají už mimina 5 týdnů. Opět jsme vážili, tak opět váhy v sekci štěňata border kolie. Váží v rozmezí 2,75-3,00 kg. Jsou to už malí draci. Bena je číslo na jedné z fotek mi tahá šňůrku od foťáku. Batú a Bady mi mezi tím okusovali kalhoty a boty také nezůstaly bez povšimnutí. Na druhou stránku jsou to velcí mazli. Páníčkové se mají nač těšit, hlavně na pusy. Čekáme kdy se konečně umoudří počasí, abysme je mohli vyvést ven. Přikrmujeme už 3x denně. Dostávají superprémiové granulky Best Choice puppy a vaříme jim maso s rýží, vločkama a zeleninou. Přidáváme jim do masa vitamíny a trochu kalcia. Příští týden budeme opět odčervovat, potom za nějaký den čipovat a očkovat. Dávám pár fotek:

Batú

Bena

Bady

24.11.2014

Štěňátka mají 4 týdny. Dneska jsme podruhé odčervovali pastou Drontal a Ada dostala Caniverm. Pasta jím moc nechutnala. Začali jsme přikrmovat mlékem Brit Care puppy. Ada nám totiž pohubla a v tom důsledku jsme přišli na to, že přece jenom i u moderních psů ještě zůstává přirozený pud. Ada dala vždycky štěňatům mléko a asi se jí zdálo, že mají málo a tak jím vrhla žrádlo, co měla na večeři. Musíme jí tedy po žrádle dát alespoň na dvě hodiny bokem od štěňat, které v tu dobu přikrmíme mlékem. Dneska jsme i vážili a opět váhy mají zapsány v sekci štěňata border kolie. Mají v rozmezí 2,10-2,27 kg. Jsou to rošťáci. U vážení na zemi mi neustále stahovali z váhy misku. Začínáme je učit chodit se venčit na noviny a celkem jím to jde (na jedné z fotek je zachycený Bady při čůrání). Samozřejmě se stane, že při hře se zapomenou. Krásně si hrajou už i s hračkama, štěkájí, vrčí a koušou se při hře. Dávám pár fotek.

17.11.2014

Dnes mají štěňátka 3 týdny. Váhy jsou zapsány, ke každému v sekci štěňata v tabulce. Váží v rozmezí 1,45-1,64kg. Nafotila jsem i pár fotek. Jsou to už malí neposedové. Převážně jsou při odpočívání.

Bady

Bree

Batú

spolu

 

11.11.2014

Dávám dnešní fotky a videa. Dřív mi to nevyšlo. Batú je taková Šípková Růženka. Bady a Bree jsou trochu akčnější, ale jsou ještě malí. Mají dneska 15 dní. Badyho jsem natočila zvlášť - zde a holky taky - zde. Nejde je natočit najednou, někdo spí a někdo zase chodí.

Batú:

Bady:

Bree:

a společně:

10.11.2014

Štěňátka mají dneska 14 dní. Poprvé jsme odčervovali pastou Caniverm a Ada dostala Cazitel Plus tablety. Mají tedy za sebou první odčervení. Bady má už otevřené oči a holky pomalu taky. Začínají pěkně vrávoravě chodit po čtyřech. Nedá se říct okusují, ale ožužlávají se. Jak je vezmeme na ruce, tak nám žužlají a olizují prsty a ruce. Dneska jsem už to nestihla přes den za světla, ale zítra nadělám fotky a natočím krátké video s jejich prvníma krůčkama. wink Nemáme až tak kvalitní foťák a fotky za dne jsou hezčí. Vážili jsme a váží v rozmezí 1150-1250g. Přesně zapsáno v sekci štěňata border kolie. Krásně přibírají a jsou to velcí cvalíci.

8.11.2014

Volný už je jen pejsek:

6.11.2014

Dneska mají štěňátka 10 dní a váží v rozmezí 950g-1,02kg. Už mají uvolněná ouška a začínají jim klapět. Fenky jsou, již zamluvené. Volný zůstává už jen pejsek. Noví páničkové si změní i jména fenek. Bonie se bude jmenovat Batú a Bree ještě uvidíme, jak pojmenujou. Dávám společnou fotku:

3.11.2014

Dneska mají štěňátka 7 dní. Vážili jsme je a váhy jsem zapsala do sekce štěňata border kolie. Jsou to cvalíci. Oproti porodní váhy mají jednou tolik. Dávám i pár fotek, jak spí po jídle.

Bonie:

Bree:

Bady:

Spolu a na té poslední se Bady pusuje s Bonie (co se v mládí naučí ... wink:

V sobotu jsme byli na výšlapu se známými na Girové. Všichni si to moc užili. Sešly jsme se 4 rodiny i se čtyřnohými kamarády. Byl s náma i Lukáš Šesták co má Airu z vrhu A. Je to perfektně socializovaná fenka. S Brixou byly nerozlučné kamarádky. Dávám pár fotek:

31.10.2014

Dneska jsme zkoušeli převažovat štěňátka. Krásně přibírají na váze. Bree už váží 613g, což je přirůstek  221g. Bonie váží 588g - přirůstek 188g a Bady váží 637g - přirůstek 227g. Ada se o ně vzorně stará. Po napití spokojeně spí. Pahýlky z pupeční šňůry už neměli 3. den. Pár společných fotek:

29.10.2014

Dodávám fotky štěňátek a vytvořila jsem jím přehlední informace-fotky, ke každému zvlášť. Včera už jsem to fyzicky nedala a vzbudila jsem se až k večeru. S Adou už jsem před porodem byla ve střehu od 23. hodiny večer, protože jsem na ní viděla, že se něco děje. Je strašně hodná mamina. Od štěňat ji nejde skoro dostat. Jde se jenom vyvenčit, napít a honem k ním zpátky. Dávám fotky podle pořadí, jak se narodili.

1. byla fenečka, která se narodila ve 3,00 hodin ráno, porodní váha: 392g, trikolorní barva(má hvězdičku na hlavě wink). Fotky:

2. byla také fenka, narodila se ve 4,40 hodin ráno, porodní váha: 400g, trikolorní barva. Fotky:

3. a poslední byl pejsek, narodil se v 5,40 hodin, porodní váha: 410g, barva trikolorní (je podobně zbarvený jako tatínek Boltí). Fotky:

28.10.2014

Dneska 67. den březosti se narodila v brzkých ranních hodinách Adě štěňátka. Máme 2 fenečky a 1 pejska. Všichni jsou trikolorní po rodičích. Jsou to cvalíci, mají váhy 392g, 400g a 410g. Pejsek mi zbarvením připomíná Boltiho. Štěňátka během dneška nafotím a vytvořím každému informační přehled o přirůstcích a budu dodávat fotky. Dávám fotky Ady se štěňaty po porodu:

 

27.10.2014

Dneska je Ada březí 66. den. Adě celkem kolísala teplota v rozmezí cca 1 stupeň od 62. dne březosti. Dneska jí, ale poklesla oproti nejvyšší naměřené teplotě o 2 stupně, tak doufám, že už to výjde. Pokud né, tak se budeme muset domluvit na veterině.

25.10.2014

Pořád nic. Ada je březí 64. den. Přes den je klidnější, ale v noci je nervoznější. Hrabe a pořád chodí. Spíme spolu.

24.10.2014

Ada je březí 63. den. Dneska v noci kolem 22. hodiny to vypadalo, že budeme rodit. Byla šíleně nervozní, hrabala, kňučela, chodila a pořád pila. V 1,30 hodin lehnula a spala až do rána. Ráno vyběhla jako střela se vyvenčit a zase zpět do bedny. Pěkně nás napíná, budeme si muset ještě počkat. wink

23.10.2014

Dneska Adě poklesla teplota o 1 stupeň. Počítám, že nejpozději zítra budou prckové na světě. I přes nalité struky mlékem jde vidět, jak se vrtí. Ada téměř neopouští porodní bedýnku a začíná si ji upravovat dle svého. Upravila jsem březost. Přišla jsem na to, že jsem vynechala první den krytí. no Je dnes březí 62. den. První vrh se narodil 63. den, tak uvidíme. wink

22.10.2014

Ada je březí 61. den. Měříme teplotu, ale zatím je stálá. Ven se vyběhne jenom vyvenčit a běží hned zpátky. Lehává jenom v porodní bedýnce. Jsem doma, tak si vše ohlídám. smiley Už se těšíme na malé kuličky.

18.10.2014

Dnes je Ada březí 57. den. Štěňátka je krásně hýbou. Odpočívá už několik dní v porodní bedně. Od zítřka začneme měřit teplotu. Při minulém vrhu to krásně podle teploty vyšlo. Dávám pár fotek:

Její oblíbená poloha a drbat, drbat.

14.10.2014

Dneska je Ada březí 53. den. Už jsme cítili první pohyby štěňátek. Pořád běhá jako potrhlá. Raději ji pouštíme samostatně. Je hrozně mazlivá a její nejmílejší poloha je na zádech a chce drbat, drbat a drbat. indecision

12.10.2014

Včera 11.10.2014 jsme se s Brixou a dětmi byli podívat na závody u Aleny Kynclové v Budišově. Byl to krásný závod a bylo i krásné počasí. S Brixou jsme si převedli přes kopec cca 40 oveček a dovedly jsme je bez problémů všechny. smiley

Ada už musela zůstat doma. Dnes je březí 51 dní. Velikost plodu 110mm. Přibývá v břiše. Už se to blíží. Předpokládáme narození štěňátek kolem 25.10.2014.

6.10.2014

Dneska nám přišly výsledky Brixy z DKK, DLK s výsledkem 0/0 a OCD nepostižen!!!!! Výsledky vyšetření očí na PRA, CEA, C, LL negativní. Všechny výsledky testů včetně DNA CEA a TNS negativní. Vše máme splněno na bonitaci.

Ada je dnes březí 45. den. wink

2.10.2014

Dodávám slíbené fotky. Má oholené chlupy na břiše, tak nejde moc vidět, jak přibrala. Dneska je Ada březí 41. den.

30.9.2014

Ada je březí 39. den. Probíhá osifikace kostí. Začíná růst srst. Vznikají pohlavní orgány. Už pěkně začíná nabírat a při pohledu ze shora už má plné slabiny. Zítra udělám pár fotek. wink Do sekce štěňátka border kolie jsem přidala podsekci březost den po dni. Je v ní pěkně popsáno jak se štěňátka vyvíjí.

24.9.2014

V sobotu jsme se vydali s Brixou a naším novým přirůstkem Egím na Slovensko do Staré Lubovně. Skoro celou cestu nám pršelo. Po ubytování jsme se kolem poledne stavili za ovečkama, které se musely stáhnout z kopců. Byla tam s náma i Katka Nečasová, která je s Déwou z kopců přihnala. Poté se převezlo pár kusů ze stáda na místo ukázek. Tam jsme je ještě v sobotu opracovali. V neděli nám počasí moc nepřálo na střídačku pršelo a svítilo sluníčko. Zrovna jak jsme šli na ukázky, tak krásně začalo pršet. Psi si to, ale krásně užili. Dávám videa od naší Brixy, Déwy a Modráčka od Katky. .

A také pár fotek z pasení Ady, které našla Alena Kynclová ve fotogalerii. Je na nich trochu vypelichaná wink.Ada začala lehce přibírat.

18.9.2014

Dneska jsme byly s Adou a Nelčou na veterině. Pán doktor nám potvrdil březost!!!!!! smiley Budeme mít štěňátka!!!!! Bylo vidět zřetelně 4 a další překrývaly ještě střeva. Tak se necháme překvapit. Ada s náma bývá po večerech doma. Je strašně hodná a spí s náma v posteli. Hraje si s naším Chipem. Je to, ale dvojka. Dávám pár fotek.

S Brixou chodíme dále pást. Jdou už vidět první pokroky. O víkendu jedeme s Brixou na ukázky do Staré Ľubovně. Jak se vrátíme, tak dám nějaké video.

25.8.2014

Hurá máme nakryto!!!!!!! smiley

Změnili jsme krycího psa na Kida Gulden Land.

 

dsc_0045.jpg

      CHARAKTERISTIKA (Bolt)- citát páničky-Aleny Kynclové

                     V povaze přátelský ,mazel,má rád děti, nemá problém s ostatními psy nebo kočkami  , je poslušný, vášnivý aportér.  Kohoutková výška 54 cm, váha 22kg s  přirozeně klopeným uchem a nízko neseným ocasem.

Věnujeme se  pasení a agility,je nadšený do frisbee, ale priorita bude pasení. U agilit    je  rychlý a dobře ovladatelný.  Při pasení se mi jeví jako nadějný trialový pes.  Drží si odstup od ovcí a má přirozeně velké, rychlé outruny , je   ovladatelný i na větší vzdálenost,ale dokáže být i dostatečně rázný. V současné době je mým nejlepším farmářským psem, stále se zlepšuje.Nemá rekce na střelbu  nebo bouřku. Ve 12.měsících jsme složili HWT CS a ve 14.měsících IHT1 CS. 

 DKK/DLK/OCD  DKK 0/0(109/112),DLK 1/1,OCD free
 DNA CL,TNS,MDR1  normal  CL test, TNS  test , MDR test
PRA,CEA,C,LL,Glaukom    negat.  (10/2010,10/2012)
 Chrup   úplný nůžkový

                                            

Dne 23.8.2014 a 24.8.2014 jsme nakryli Adu v Budišově u Aleny Kynclové Kidem Gulden Land. Jedná se o nepříbuzné krytí, kdy nemají žádné společné předky. Kidovi předci všichni pásli a má FCI i ISDS papíry. Zdravotně je také na tom výborně. Běhá v agilitách LA2 a mají splněno do LA3. Dávám odkaz pro více informací Kid nebo také Boltí, jak mu říká pánička. Cca 25. den od krytí pojedeme na sono, abychom zjistili, zda se vše zdařilo.

Pár fotek: na odkazu zde.

 

11.8.2014

Ada dneska první den hárá. Tento rok už musíme tedy ukončit závody v pasení. Budeme cca za 11-13 dní krýt. wink Alespoň nám vyšel ještě závod v Budišově.

10.8.2014

Včera tj. 9.8.2014 jsme s Brixou složily její první zkoušku ZVOP. Dle slov pana rozhodčího nebylo k jejímu výkonu co dodat. smiley S Adou jsme soutěžily v IHT CS1 a získaly jsme 87bodů. V sobotu triálu 1 se zúčastnili 4 psi a náš výkon byl nejlepší, ale v neděli triál 1 pokračoval a celkově z 13 psů jsem se umístily na 3. místě. Ada předvedla pěkný výkon, ve kterém nám moc pomohly tréninky u Katky Nečasové. Syn mi nahrál Adu i Brixu a také Almého Tora Mei. Otce našeho budoucího vrhu B. Videa jsou zde Brixa kolem ohrady, Brixa v košáru, Ada a Almé. Dodám ještě pár fotek ze zkoušek. Dokonce jsme viděli i 3 Brixiny sourozence pást. Udělali nám i společné fotky Brixiných sourozenců.

Déwa (matka Brixy) se svými dětmi a jedním Alkyrákem

Brixini sourozenci zprava: Black Smart, Bonnie, Blue Boy, Brixa a v zadu se schovává Déwa

Pár fotek ze zkoušek - Brixu od Ady určitě poznáte wink:

 

22.7.2014

Chodíme na krátké chvíle k ovečkám. Nedá se dlouho v takových horkech pást. Byli jsme vyplavit Axu s Brixou v řece Ostravice. Z Brixy je šílený plavec. Musím ji hlídat, protože jí nevadí ani to, že jí unáší proud řeky. Nepotřebuje ani žádné aportky. Jak vidí vodu, hned je v ní. Plave si jenom tak a nabírá vodu do tlamy. wink Chystáme se na pasení ke Katce a snad se podaří zajet ještě k Aleně na ovečky.

Pár fotek z koupání-Brixa, Axa a Nelča:

 

10.7.2014

O víkendu jsme byli v početné sestavě 8 rodin na pouti v Hrčavě. Udělali jsme si výšlap z Bukovce. Byli s náma i Ada, Brixa a Cak, ale ti na nás čekali na chalupě u Rostíka Buryho v Jablunkově. Bylo ukrutné horko, tak jsme je nechtěli trápit.

Pomalu se připravujeme s Adou na další triál v Budišově n. Budišovkou a s Brixou na ZVOP. Tak uvidíme, jak se nám vše podaří.

Katka Nečasová mi poslala fotky tatínka plánovaného vrhu B. Bude to Almé Tora Mei. Je to nadějný pes s velkými přirozenými outruny. Má složené zkoušky z pasení ZVOP, HWT a IHT1 CS. Pase dokonce i krávy. Je to velký mohutný pes. Tak pár fotek:

3.7.2014

Přidávám dnešní fotky Ady, Brixy, Axy a Nelinky. Předchozí fotky jsem nemohla najít. Z Brixy vyrostlo neúnavné střevo. Chvíli nedokáže posedět. Pořád musí něco dělat. Perfektně se vždycky vyřádí u oveček.

Ještě pár fotek naších koťátek:

2.7.2014

Přidávám video ze zkoušky v Martínkovicích: IHT CS1

30.6.2014

V sobotu jsme se vydaly s Adou a Katkou Nečasovou s Déwou a Almem do Martínkovic na IHT CS závody. Triály začínaly v neděli ráno. Nejprve byly triály 3 a hned potom triál 1. Konečně se nám to povedlo a udělaly jsme zkoušku, sice jen na 62 bodů, ale mám z toho velkou radost. Ovečky byly plaché a bylo na nich tento rok poprvé pasené. O pár bodů přišla i kvůli mě, protože některé cviky jsem měla udělat jinak. Na Adě je vidět velký pokrok, za který děkuji Katce. Hodně nám v trénincích pomohla. Byl to moc hezký závod a počasí nám vyšlo perfektní. Bylo pod mrakem a celkem teplo. Určitě se tento rok zúčastníme s Adou více závodů a s Brixou nás čekají v srpnu ZVOP v Budišově. Zítra stáhnu video a dám na stránky i nějaké fotky Brixy s Adou. Narodily se nám i koťátka, tak přidám i pár jejích fotek.

30.5.2014

Dneska jsme byli na pasení u Lukáše co má Airu. Pořídil jí ovečky, tak jsme na nich trénovali. Holkam to šlo výborně. :-) Potencionální kameramani se bavili, takže nemáme žádné video. :-(

Včera jsem byla s Adou a Brixou na pasení v Budišově. Kryštof mi natočil video Brixy, ale pochodoval u toho, tak je trochu roztřesené. Odkaz zde. Nyní se snad za ovečkama dostaneme častěji.

9.5.2014

Pan Zapletal dneska zaslal fotky Alisy z jejích narozenin. Dostala dort (je vyfocený) z granulí, masa a sýra. Jedna holka hezčí než druhá. smiley Alisa i Amy jsou moc krásné.

Musím si udělat čas a dodat ještě videa z pasení Ady a Brixy v Klokočově.

6.5.2014

Dneska slaví náš vrh A první rok. Přejeme všem holkám hodně zdraví a dlouhý aktivní život. Dnes mi poslal pan Denis fotky Amy. Vyrostla z ní moc krásná fenka. wink

28.4.2014

6.5.2014 oslaví náš vrh A svůj první rok.wink

Brixa si našla nový dopravní prostředek. Nedávno jsem se dívala na stránky jejího dědy Ghenta Bohemia Alké a zvolil stejnou přepravu. Skákala tam a zpátky jako divá a nechtěla vylézt. I vozit se nechala. Jak vždycky říkám, je to cirkusácký pes. Pár fotek:

22.4.2014

Ve čtvrtek 17.4.2014 jsme byli v hřebčíně Klokočov pást na plachých ovečkách. Adě to šlo bez problémů i outruny na cizím prostředí měla krásné. Brixu jsem musela více hlídat. Je to malá divoška, ale jak se vyběhala, tak se uklidnila a pásla pěkně. Byl se mnou manžel, ale nenatáčel sad. S Katkou Nečasovou jsme domluvené na ukázky z pasení v Klokočově na 3.5.2014.

V neděli 21.4.2014 jsme se vydali na výšlap k wellnesu Bahenec. Byli s náma Lukáš s Airou a Rostík z Jablunkova s rodinou. Počasí nám vyšlo nádherné. Celý den svítilo sluníčko a psi byli spokojení. Nejlepší ochlazení pro ně byla jakákoliv kaluž či mokřina. Na závěr vycházky se stihli Rostík s Lukášem okoupat v místní říčce smiley. Děcka z toho měly ohromnou radost, jak se cákali (jako malé děti wink).

Dávám pár fotek:

15.4.2014

Během měsíce co jsem na stránky nedávala novinky, jsme byli s Lukášem pást v Budišově. Dodávám video Brixy, Airy a Ady-outrun. Holky jsou moc šikovné a pěkně jím to jde.

V sobotu 12.4.2014 jsme s Brixou a Lukáš s Airou byli na národní výstavě psů v Ostravě. Brixa byla, již v dorostu. Byla z nich nejmladší. Dostala ohodnocení velmi nadějná 4. Border kolie posuzoval p. Vondrouš a toto je posudek na Brixu: fena dobrého rámce, dobrá hlava, nůžkový skus, dobře nesené ucho, rovný hřbet, korektní postoj, za pohybu výše nesený ocas. Pan rozhodčí všechny borderky ve všech třídách, které nesly výše ocas ihned řadil na konec. Aira dostala ohodnocení výborná bez pořadí. Snad Lukáš zašle posudek a uveřejním ho. Jediná výtka z toho co si pamatuji byl také za pohybu výše nesený ocas.

Výstava nám posloužila, jako výborná sociálka. V budově neměla vůbec žáden problém ani venku. Se všemi  psy vycházela  a očichávala se s nima. Co nemusela vlkodavy a chrty. S Airou si výborně vyhrály.  Zde jsou fotky z výstavy Brixy a Airy.

16.3.2014

Přidávám fotky z pasení:

bráška od Brixy-Blue(Modráček)

15.3.2014

Ve čtvrtek 13.3.2014 jsme byly s Brixou a Adou na pasení oveček ve Spálově. Holkám to šlo. S Katkou pásla Brixa o moc líp než se mnou. Just umí to líp. V dubnu jsme s Brixou přihlášené na Národní výstavu v Ostravě. Jsem zvědavá, jak dopadneme vzhledem k tomu, že je krátkosrstá. Necháme se překvapit. Dám ještě pár fotek z pasení. Mám vyfoceného i brášku Brixy, Modráčka i s malou paničkou.

10.3.2014

Dneska má Brixa půl roku. Měří 47 cm. Má vyměně zuby a má plnochrupý nůžkový zkus. Váží 13,8 kg a takhle vypadá:

Je to neposeda, který je neustále ve střehu. Kde se něco děje, tak tam nesmí chybět. Tu a tam si zapaseme na indických běžcích, ale nejsou to ovečky. Jsou příšerně "vyčůrané". Ví, že jím borderky neublíží a proto když nechcou chodit, tak si lehnou. Ada se jím snaží zvedat čumákem hlavy, aby se zvedly a ony nic. Je sranda to sledovat. wink

21.2.2014

Ve středu 19.2.2014 jsme byli na tréninku na nedalekém objektu. Manžel si udělal revíry a obrany se služebními psy a my s Brixí jsme budovu prochodily. Nemá s prostředím žádné problémy, do tmy běžela bezhlavě. Naopak jsem jí musela hlídat, aby někde neskočila.

Ve čtvrtek 20.2.2014 jsme jeli i s Lukášem a Airou pást ovečky k Aleně Kynclové do Budišova. Ovečky byly tvrdohlavé a trkaly do psů. Ada ani Aira s nima neměly problém, ale Brixu jsem raději k ním nepouštěla. A tady jsou videa z pasení Ada, Aira, Brixa.

Dneska jsme byli s dětma a psy na procházce v nedalekém lese a všichni si to užili.

A ještě další videa ze začátku února z pasení v Líbhošti, kde byla i Brixiina sestra Bonnie a bráškové Blue a Alme z předchozího vrhu. Je jich spousta a proto dávám odkaz na jedno z nich s Brixie. Zbytek najdete pod námi.

17.2.2014

Tak tady jsou slíbené fotky z Kamenitého. Je na nich i Brixa a Aira.

skokan dne                                                    ta fotka nějak nevyšla, skáčou do jiné dimenze

16.2.2014

Dneska jsme byli s dětma, Brixou a kamarády na výšlapu. Byla i Aira s Lukášem Šestákem. Vydali jsme se na horskou chatu Kamenitý. Počasí nám vyšlo perfektní. Děti a psi si to parádně užili a nebylo na nich vůbec vidět únava. Na chatě jsme si dali oběd a Brixa mohla s náma dovnitř, kde se chovala vzorně. :-) Lukáš fotil a slíbil, že dodá fotky, tak pak přidám na stránky.

Děti mají prázdniny, tak jsme si s manželem vzali dovolenou a máme v plánu nějaké tréniky. Ve středu jedeme na místní šachtu trénovat se psy a ve čtvrtek máme domluvený trénink na ovečky s Katkou Nečasovou. Pojedeme s Adou, Brixou a Airou. Na začátku února jsme byli trénovat i na ovečkách v Libhošti. Ještě musím stáhnout videa, které natočil manžel. Katka tam měla i Brixiiny sourozence, brášky a sestru.

21.1.2014

Přidávám videa z tréniku ve Spálově:

Brixie , Ada , Aira

19.1.2014

Konečně po skoro měsíci máme doma počítač, tak pár informací a fotek. Jezdíme zatím i nyní v zimě na pasení, pokud to počasí dovoluje. Dneska jsme byli na pasení ve Spálově u Katky Nečasové. Byla s náma i Aira z našeho vrhu, která prostě vlohy na pasení po Adě nezapře. Ada na trénincích pase čím dále lépe. Naučila jsem se snad ovládat svůj hlas a už tolik 'nekřičím' wink. Adě to taky prospělo a hodně se uklidnila. Brixie pase na košáru a dokáže už reagovat na pohyby těla. Pěkně balancuje. Jenom to přivolání. Doma je na jedničku, rychlé a přesné. Prostě ovečky jsou víc než já. Od vánoc jsem udělala i pár fotek manželova služebního dorostence Caka Ale-Tom. Roste z něho pěkně velký a mohutný kolohnát s delší srstí.

Brixie z pasení                              Brixie z pasení                            Aira od Skučáku-příště vysvětlím
                                                                                               synovi, jak se fotí cheeky
Brixiin bráška                               Cak Ale-Tom                              Cak Ale-Tom
 
 
 

 

TOPlist