Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

novinky

rok 2018

Jedna úžasná fotka (fotograf Daniel Jeleń) Brixie Tora Mei z utkání ve farmářském stylu v Budišově nad Budišovkou u Aleny Kynclové z neděle 22.7.2018. Vyšlo úžasné počasí a hlavně to byla zábava. wink

V pátek 1.6.2018 odcestoval do nového domova v Paskově Dix a v neděli 2.6.2018 odcestovala Diana do Prahy. Oba zvládli cestu bez problémů a dle informací od páníčků se skvěle adaptovali. Darkness si vyzvednou páničci později a Daisy zůstává u nás v chovatelské stanici. Máme i jejich poslední společnou fotky zde. wink

 

Pár fotek vrhu D ve věku 5 týdnů opět na rajčeti zde

Dnes 6.5.2018 slaví vrh A 5let. Přejeme jim, ještě alespoň dalších 2x5 let a trpělivé a milující páničky. wink

Doplnila jsem opět váhy. Mají 4 týdny. Začali jsme je přikrmovat vařeným masem s rýží a vločkami a dostávají i minigranule Yoggies Active lisované za studena. Využijou, ale každou příležitost se napít od Brixy. wink Jsou to správní rošťáci. Pár fotek zde.

 

Dnešní fotky ve věku 15 dní. :-) zde

Dneska 19.4.2018 mají štěňátka 2 týdny váhy jsem doplnila a zítra se pokusíme udělat pár fotek venku. Už začínají chodit po čtyřech a neplazí se jenom. Mají všichni otevřené očka. Zítra budeme poprvé odčervovat pastou.

Dávám fotky z 1. týdne :-) Jsou to pěkní cvalíci dneska 14.4. měli všichni přes 900g. Začínají se pohybovat v celé porodní bedínce.

12.4.2018 Dnes mají štěňátka týden a všichni mají váhu přes 800g. Přírůstky budu zapisovat každý týden do vrhu D. Zítra udělám nějaké aktuální fotky.

Už se našel nový majitel. wink

Jedna z fenek se uvolnila. Jedná se o fenku ve zbarvení skrytá trikolora. Budoucí majitelé se obávali krátkosrstého chlupu. Hledáme pro ni akčního majitele.

Fotky štěňátek a více o průběhu jejich přírůstcích jsou v podsekci vrhu D zde . Budu do této podsekce přidávat průběžně i jejich fotky a informace o nich.

Dávám dvě fotky miminek z převozu na veterinu, kde byli zkontrolováni i s Brixou. Pejskovi zase vymalovala na hlavě srdíčko. Najdete nás na druhé fotce všechny čtyři? :-)

Tak máme na světě prozatím 4 štěňátek - 1 pejska a 3 fenky. Uvidíme,zda je to konečný počet. 😉

Brixa je dneska 3.4.2018 březí 64. den. Neustále ji hlídám a už dvě noci spolu spíme. Myslím si, že se ji to i líbí. wink Břicho ji už spadlo do slabin. Je klidná a pospává.

Dneska 27.3. je Brixa březí 57. den. Pomalu pořád přibírá a je pažravá. wink Jdou krásně cítit pohyby štěňátek a začínají se jí zvětšovat struky. Už lehává v porodní bedínce a měříme každý den teplotu. smiley

Brixa už začíná pomalu přibírat. smiley Je 43 dní březí (více o průběhu zde). Trochu se uklidnila a začala se i mazlit. Když se někde něco děje, tak tam samozřejmě přiběhne jako drak a kilo navíc ji nevadí. Pár fotek:

Dneska 26.2.2018 jsme byly s Brixou na sono a máme potvrzenou březost. Už se těšíme na malé prcky. Paní doktorka jich orientačně napočítala 6, tak se necháme překvapit. Rodit by měla cca 2.4.2018 na Velikonoce. :-) Bude malá velikonoční nadílka?

Dne 30.1.2018 jsme byli s Brixou na krytí za Awesome of Magic Borders za Joem. Vše proběhlo bez problémů a Brixa je nakrytá. Za měsíc zajdeme na sono, abychom zjistili, zda to vyšlo. :-)

22.1.2018

V sobotu jsme byli na progesteron a hladina byla 0,6. Dneska hladina 0,7. Znovu pojedeme ve středu nebo čtvrtek na odběry a uvidíme. To by už mohl být progesteron OK. Necháme se překvapit i při minulém vrhu jsme byli na krytí po 15. dni.

11.1.2018

Dneska nám začala Brixie Tora Mei hárat, tak cca za 10 dní zajedeme na progesteron. Už jsme domluveni i na krytí za Awesome of Magic Border's "Joe"

 

rok 2017

 

12.12.2017

V listopadu 4.11.2017 jsem s Brixou složila zkoušku IHT CS1. Nyní čekáme, kdy začne Brixa hárat. Mohlo by to být každým dnem, tak uvidíme.

6.9.2017

V neděli 3.9.2017 jsme se s Brixou zúčastnily 21. krajské Hornoslezské výstavy psů v Dolním Benešově ve třídě pracovní. Počasí nic moc, ale nakonec jsme vybojovaly ohodnocení výborná 1 (byla sama ve své třídě) a posudek, který mě potěšil: proporcionálně stavěná fena, velmi dobrá typická hlava, nůžkový skus, trochu světlejší oko, dobrá délka krku, hluboký hrudník, dobře zaúhlené končetiny.

Fotka uživatele Jarmila Balonová.Fotka uživatele Jarmila Balonová.

4.7.2017

Poslední dobou jsem zanedbávala stránky, tak pár informací z posledního období.

Průběžně pořád paseme na naších kamerunkách. Dojíždí z naších odchovů Cifra a občasně Caira.

Dne 3.6.2017 jsem ve spolupráci s Alenou Kynclovou uspořádala setkání vrhu B a C. Každý měl možnost si zapást, zkusit agility, vyplavit psa a povykládat si o zkušenostech s naším odchovem. smiley Někteří nedorazili, protože již měli jiné plány, tak alespoň pár fotek zde a zde.

Dne 20.5.2017 jsem se s Brixou zúčastnila semináře pasení s Eliane Verboven. Dozvěděla jsem se, že mám skvělého psa a mám mu dát více volnosti. wink


19.2.2017

V neděli 12.2.2017 Aťka z Moravských meandrů odslavila 9 let.

V pátek 17.2.2017 se stal Kumite de Alphaville Bohemia zpět členem naší smečky. Manžel si ho nechal vyřadit ze zdravotních důvodů. Má ve špatném stavu pohybový aparát (artroza, vyrůstky na páteři).

A dnes jsem dostala krásné fotky odchovankyně Cairy od Skučáku. Paničce moc děkuji. Roste do krásy holka wink:

A ještě pár fotek Cifry od Skučáku. Jediná krátkosrstá fenula z vrhu C. Také moc děkuji za fotky. Moc se všichni vyvedli. wink Mají 8 měsíců.

2.2.2017

Náš nový přírůstek, dneska odpoledne narozené jehňátko. Měly by být tento rok celkem 3.

Tento rok budeme pokračovat v pasení dále. Chci se s Brixou zúčastnit trialu IHT 1 CS. Vzhledem, že Brixa hárá jednou ročně, tak štěňátka budou pravděpodobně až v roce 2018. Tento rok si užijeme pracovně a na nějakých závodech či zkouškách. wink V květnu chceme zorganizovat setkání u Aleny Kynclové pro odchovy po Boltím, tudiž vrhy B a C.


 

 
 
TOPlist