Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

archív vrhu A i březost

8.7.2013

Alisu jsme odčervili a chystáme se 11.7.2013 na přeočkování. Přidávám odkaz na video z pasení indických běžců. Pěkně se chytá, ale potřebovala by klid bez ostatních zvířat. Učíme ji i přivolání a celkem jí to jde. Video z pasení i s opičkama zde.

7.7.2013

Celý týden jsme měli dovolenou, sice pracovní, ale nedostala jsem se vůbec na net, tak nějaké novinky doplňuji. Ve středu 3.7.2013 vyrazila do světa i Ája. Přijela si pro ní panička i s dvěma vnučkama. Bude bydlet v Lesních Albrechticích. Udělala jsem i pár fotek Alisy, která s náma zůstane do 22.7.2013. Páničci jsou na dovolené, tak nám dělá ještě radost. Pustili jsme jí k indickým běžcům a Alisa se krásně chytala v pasení. Zítra uveřejním video a fotku Áji s páničkou. Během dovolené jsme měli na zahradě i návštěvu-ježečka. V pátek se nám vylíhla kačenka indického běžce. Vylíhly se dvě, ale jednu jsme našli mrtvou. Adoptovala jí naše Nelinka a dělá jí kvočnu. Nemůžeme jí vysvětlit, že to není kanárek. Tak tady jsou všechny fotky.

30.6.2013

Včera si přijeli pro Airu a Amy jejich noví páničci. Nejdelší cestu měla Amy, která cestovala do Myslotína u Pelhřimova. Airu budeme mít neustále na očích, protože je hned kousek ve Věřňovicích. Mají fajn páničky a mají v nových domovech i psí kamarády, tak se jím snad nebude tolik stýskat. Holkám přejeme dlouhý aktivní život s páničky a ať jím dělají jenom radost. Před odběrem jsme udělali ještě pár fotek a dokonce u Amy i s páničkem. Airu jsme nestihli vyfotit, tak fotky zašle pániček. Dopřála jsem pár fotek i Nelince s Amy, protože to byla její oblíbenkyně a tady jsou:

Amy ještě s Nelinkou

Amy s rohlíkem                                                                          Amy s páničkem

25.6.2013

Včera jsme holky nafotili a vážili. Bohužel nám kvůli počasí nefungoval internet, tak dodávám vše až dneska. Váhy jsou dopsány a fotky taky. Jsou to malé divošky a největší je Alisa o čemž se přesvědčili i budoucí majité. V neděli se byli za Alisou podívat. Dovezli ji gumovou slepičku, která se moc líbí. Chtěli jsme holky schovat do domu, ale neustále kňučely a skákaly po dveřích a chtěly ven. Tak jsme to vzdali a jsou s Adou v kotci. Ještě, že je máme zastřešené a částečně kryté před deštěm a větrem.

20.6.2013

Dneska jsme byli s holkama na veterině. Jsou už naočkované a načipované. Mají vyřízené i pasy pro případnou cestu do zahraničí. Horší byla ta cesta v tom horku autem. Holky to celkem dobře zvládly. Paní doktorka měla v ordinaci příjemně chladno a po chvilce zchlazení začaly pobíhat po ordinaci a čekárně. Museli jsme je pořád hlídat, jinak by udělaly z ordinace kůlničku na dříví. Neřešily ani to, že byly v cizím prostředí.

19.6.2013

K focení jsem se dostala, až dneska. Včera nás zastihl déšť. Holkám je tak horko, že nechcou vůbec žrát. Jediné co dělají, že pijou a polehávají, ale jak to na ně příjde, tak ty rošťárny stojí za to. Poznáte je?

17.6.2013

Holkám jsem připsala dnešní váhy, protože mají 6 týdnů. Ten čas tak letí. Dneska dostaly poprvé obojky a téměř si jich ani nevšimly, jenom tu a tam se poškrábaly. Chodí na návštěvu ke koťatům a adoptivním tetičkám maliňáčce Eny a borderce Axe. Je tak horko, že neustále sedí v misce na vodu. Vodním norníkem jsme vyhlásili Áju, i když ostatní nejsou o moc lepší. Zítra bude trochu volněji, tak uděláme nějaké fotky.

15.6.2013

V pátek 14.6.2013 jsme fenky odčervili potřetí tabletkami Bihelminth. Ve čtvrtek 20.6.2013 jsme domluveni na veterině na čipování a očkování. Dostanou sebou domů i petpas, kdyby někdo chtěl vyrazit s nima do zahraničí :-). Strašně milujou vodu v misce. Je to pro ně strašná sranda máčet si nohy a potápět čumáčky až na úplné dno. Nejoblíbenější hračkou se stala, jak už to tak bývá, ta nejlevnější - pet láhev. Natočili jsme krátká videa při hře v kotci a s pet láhví. Holky budou k odběru pro páničky od 29.6.2013-dle domluvy. Foto z boudy-spíme.

10.6.2013

Dneska mají holky 5 týdnů a opět jsme vážili. Přírustky jsou zapsány ve vrhu A. Opět  byly venku a po návratu Amy při vážení usnula v misce z váhy. Z Ady si udělaly pojízdnou mlékárnu. Už se potkaly s indickými běžci i s koťaty, které olízaly.

9.6.2013

Holky byly dneska opět venku. Moc se jim tam líbí. Vůbec se jím nechtělo domů. Pár fotek.AmyAiraAlisaÁja

3.6.2013

Už mají za sebou druhé odčervování (Caniverm), které proběhlo dneska a vážili jsme. V neděli jsme zrušili bedýnku a udělali jim větší výběh. Chodí se za nima dívat i známí, aby se socializovaly. Učíme i začátky hygiény. Krátká videa ještě z bedýnky zde   a zde

Zítra vložím ještě aktuální fotky do vrhu A.

Dnes 31.5.2013 jsme poprvé fenky přikrmili. Dostávají superprémiové granule Best Choice - puppy a máčime jim je ve štěněčím mlíčku. Myslela jsem, že jím budu muset s krmením pomoct, ale vrhly se do toho jako nic. Natočila jsem krátké video zde

25.5.2013

Dnes jsem natočila krátké video štěňátek, sice jsou na něm po jídle a při jídle, tak jsou méně aktivní. Začínají si hrát s uzlíkem, vrčí po sobě a už začínají celkem dobře chodit. Jsou umazlené a ulízané. Mají už dokonce i zoubky. Odkaz na video: zde

19.5.2013

Dne 20.5.2013 budou fenečky poprvé odčervené pastou Banminth a v tentýž den odčervíme i ostatní psy a kočky. Za 14 dní proběhne další odčervení. Rostou jako z vody už se některým rozlepují oči a klaply ouška. Začínají si hrát, více méně ožužlávají maminu.

Dnes mě kontaktovala paní, že musí odložit pořízení fenky. Pracovně odjíždí do zahraničíl, tudiž i černo-bílá fenka je volná.

Tak konečně jsou na světě 4 fenečky. Narodily se 63. den březosti - 6.5.2013. Ada to zvládla za 3,5 hodiny. Je z ní hrdá mamina, která si bedlivě děťátka hlídá. Stačilo, když jedno zakňučelo na veterině paní doktorce při kontrole. Ada, kdyby nebyla na vodítku, tak by to paní doktorce vysvětlila, jak se chovat k jejím prckům. A tady je pár fotek. Máme jednu ve zbarvení černo-bílá a 3 ve zbarvení trikolor. Všechny mají krásné límečky, bílé špičky ocásků a bílé tlapky. Trikolorní fenečky mají znaky nad očima a u tlamičky a jedna má i hnědý okraj zadních nožiček. Váha byla 240, 270 a poslední dvě 320g. Mají se čile k světu a neustále sají, tak jak to má být.

1. narozená fenečka černo-bílá                              2. narozená fenečka trikolorní po mamině

3. narozená fenečka trikolora                                4. narozená fenečka trikolora

Aťka z Moravských meandrů                           Blossom Garden´s Cool Mint

zdraví: CEA,PRA,C,LL: normal 2009,20012                     zdraví: CEA,PRA,C,LL: normal 9/09, 10/10, 9/12

          DKK 0/0                                                                  DKK 0/0, DLK 0/0

          skus nůžkový, plnochrupý                                           DNA CEA Normal

                                                                                       GONIO(Glaukom): negativní

zkoušky: ZVOP, HWT, Je zařazena do pracovní třídy                 DNA TNS: Normal (po rodičích)

                ZOP, ZZO, ZPU1                                                                 DNA CL: Normal  (test)

             Naší největší náplní je pasení.                                   MDR-1  Defekt +/+ : frei (po rodičích)

výstavy: Toto je disciplína, která nám moc neříká.                     skus nůžkový, plnochrupý

             velmi dobrá                                               zkoušky: ZZO, ZOP, BH, OB-Z, OB 1, OB 2, OB 3

                                                                                        ZVOP, LA1, coursingová licence

                                                                           Mistrovství BOC obedience 2011-OB1-3.mís.  
                                                                                              Mistrovství obed. Slovenska 2011-OB1-3.mís.

                                                                           výstavy: 4x CAC, res.CAC, 5x V1,VN1, 5x V2,

                                                                                                              V3, V4, Best dog, Vítěz třídy  

Štěňátka budou vhodná na jakýkoliv sport - agility, obedience, sportovní kynologie, pasení, ... Budou v barvách černobílá a trikolorní.

Nemají žádné společné předky. Flash je importovaný z Německa.

Pokud máte zájem o štěňátko z tohoto spojení, tak neváhejte mě kontaktovat. Narodí se kolem 1.5.2013. Veškeré novinky uveřejním.

 **********************************************************************************                                                                           

 

Dnes je Ada březí 47. den. Na internetu jsem našla, jak by měly štěňátka nyní vypadat a jak jsou už vyvinuté. Vše je vloženo v sekci průběh březosti od 47. dne. Neustále přibirá a je trochu nervoznější.

Tady jsou její současné fotky.

 

Ada je dneska březí už 37.den. Začíná přibírat a je neskutečně žravá. Před nakrytím bylo pro ni žrádlo za trest, nyní chodí vyžírat granule i kočce. Už ji dáváme granule pro březí fenky. Na veterině nám říkali, abysme ji neomezovali v pohybu. Běhá jak by vůbec nečekala štěňata. Přítulná je jako vždy, ale nyní je to extrém. Za chvíli ji připravíme porodní bedýnku, aby si zvykla v ní lehávat.

Včera jsme byli na ultrazvuku a povedlo se. Budeme mít štěňátka. Bylo jích vidět 6-7, tak uvidíme. Budou májové jako koťátka a k odběru začátkem prázdnin.

Dne 4.3.2013 se povedlo Adu nakrýt. Nyní budem čekat, zda se vše zdařilo a budeme mít štěňátka. :-) Kryli jsme v nočních hodinách, tudiž jejich společné fotky nemáme. 29.3.2013 zajdeme na ultrazvuk.

Toto jsou adepti na rodiče. Snad se vše povedlo. Už víme, že se povedlo.


 

Aťka z Moravských meandrů-Ada     Blossom Garden´s Cool Mint-Flash

 

TOPlist