Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

rok 2013

rok 2013

Sníh bohužel na Vánoce nedorazil, tak jsem vyfotila, alespoň nejmenšího člena smečky pod stromečkem. Všichni by nám tam nevešli. :-)

25.11.2013

V sobotu jsme byli ve Spálově na pasení s Adou a Brixie. Počasí moc nepřálo, ale i tak jsme vyrazili. Jel s náma i Lukáš s Airou z našeho A vrhu. Aiře to šlo výborně, vlohy po Adě rozhodně nezapře a ovcí se vůbec nebojí. Stačí postupně dopilovat poslušnost. Brixie byla u oveček podruhé a vůbec se jich nebojí. Běhá za nima po pastvině. Jak se ovce zastaví, tak strne a sleduje je. Nebojí se na ně štěknout. V jeden moment málem vběhla ovcím pod nohy. Ada má outrany prostornější a je klidnější. Hlavně se učím ovládat své emoce a intonaci hlasu. Na jaře zkusíme někde trial. Brixie bereme i domů, kde na ní čeká její kamarád Chip, který ji nedá chvíli klid. Zde je krátké video: Jako kočka a pes Přidávám i fotky Brixie, rosteme:

5.11.2013

Dneska nám došly od paní Kolenovské fotky Áji z léta, za které děkujeme. Všechny holky mají společné tečkování a zalomená ouška. Zítra budou mít 6 měsíců. Všechno nej....

fotky Áji:

------------------------------------------------------------------------------------------------------

31.10.2013

Píšu až teď, protože jsme se vůbec nezastavili, takže během toho měsíce a půl se spousta stála. Byly jsme s Adou na pasení a na závodech v trialu IHT CS 1, bohužel opět jsme ovečky dovedli až do cíle, ale pískla nás paní rozhodční těsně na závěr na čas. Chybělo nám pár sekund. Nebyl to lehký závod a o tom svědčí i výsledky, že spoustě zkušených psů ovečky utekly. Manžel se zúčastnil s Kumittem oblastních závodů Vězeňské služby ČR, kde se umístil na 4. míste a postoupili na mistrovství republiky VS ČR, kde bylo již 31 nejlepších psů VS ČR, hostů z Německa a VS ze Slovenska, zde se celkově umístili na 2. místě. Zde je výňatek ze stránek VS ČR Heřmanice:

OSTRAVA 17. října 2013 (VS ČR) - Ve dnech 7. až 10. října 2013 se v Zotavovně Pracov a v prostorech 151. ženijního praporu uskutečnil 37. ročník Přeboru Vězeňské služby ČR ve všestranné služební kynologii. Kromě dvaceti soutěžících Vězeňské služby ČR se přeboru zúčastnili zástupci Sboru vězeňské a justiční stráže ze Slovenské republiky, Celní správy ČR, Policejního prezidia Policie ČR, Krajského ředitelství Policie Hlavního města Prahy, Krajského ředitelství Policie ČR Ústeckého kraje a příslušníci Policejního ředitelství Chemnitz.

Soutěžilo se ve třech disciplínách: poslušnost, stopa a obrana. Oceněni byli tři nejlepší psovodi a psi v jednotlivých disciplínách a tři nejlepší v celkovém pořadí. Titul přeborníka Vězeňské služby ČR pro rok 2013 získal prap. Libor Balon se služebním psem Kumite z Věznice Heřmanice. Slavnostnímu vyhlášení vítězů předcházela ukázka služební kynologie, která měla u přihlížejících hostů a diváků velký úspěch.

jejich společné foto, také ze stránek VS ČR Věznice Heřmanice:

Dne 28.10.2013 jsme vyrazili na výlet do Prahy po cestě zpátky jsme se po domluvě s majiteli Amy a Alisy stavili na holky podívat. Jsou už tak neuvěřitelně velké a móc krásné divošky. Obě dochází na kynologické cvičiště. Mají aktivní rodinky. Alisa má za kamarádky dvě slečny. Z Markétky na návštěvě nespustila očí a čekala co jí dá či upadne z misky na zem. Moniku zase krásně poslouchala za pamlsky. Holky jsou moc šikovné a s Alisou se zžily a mají pěkný vztah.

fotky Amy:

fotky Alisy:

Jak odcházely naše štěňata a viděla jsem u nich vlohy, které zdědily po Adě, tak jsem strašně litovala, že jedna z nich nezůstala doma, ale bylo už pozdě. Rozhodla jsem se, že si pořídíme nový přirůstek Brixie Tora Mei od Katky Nečasové ze Spálova. Je to malá divoška. Nelince se splnil velký sen, že je doma štěňátko. Doma neustále seděla na netu a dívala se na štěňátka borderek.

Její fotky:

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

18.9.2013

Dneska mi pan Schindler zaslal fotky Amy. Má pěkné tečkování. Byli se podívat na MČR v dogfrisbee, ze kterého je i jejích fotka. Za fotky moc děkuji. O víkendu jsme byli s Airou a je z ní kontaktní fenečka s výbornou socializací. Ničeho a nikoho se nebojí.

Tak dvě fotky Amy:

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

4.9.2013

Aira se 1.9.2013 zúčastnila krajské výstavy, kde dostala ohodnocení velmi nadějná 1. a postoupila do soutěže o nejkrásnější štěně, zde skončila 5. z 9 nebo 10 štěňat. Gratulujeme!!!

Dne 3.9.2013 jsme byli opět pást s Adou v Budišově n. Budišovkou a zde je krátké video. Častější trénink Adě moc prospívá. Celkem už chápe i stranové povely, které jsem jí bohužel nenaučila, již na začátku pasení. Začala jsem na zalehávání používat píšťalku na pasení a je to daleko lepší. Postupně se naučím pískat i stranové povely a zařadím jí je do tréninku. Outruny má taky prostornější.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

1.9.2013

Dneska se konečně povedlo nahrát video s Airou z pasení v Budišově. Dneska je Lukáš s Airou na výstavě v Dolním Benešově, tak čekáme jak dopadli.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

31.8.2013

Konečně se dostávám na PC, tak nyní Vás zahltím všemi novými informacemi a změnami u nás. Z důvodů pracovní dovolené jsem se na počítač téměř nedostala. Přibyl nám v rodině nový člen. Manžel si dovezl domů na výchovu a výcvik služební štěňátko německého ovčáka Caka Ale-Tom. Je to malý uličník. Dorazily rodokmeny našeho vrhu A, které jsme hned rozeslali majitelům fenek. I při neustále práci jsme si našli čas na pár výletů s dětmi, ale i pár tréniků jsme vmístili do tak nabitého pracovního programu. Byli jsme na pasení v Budišově n. Budišovkou i s Airou a byla velice šikovná. Oveček se nebála a dovedla i spurnou ovci štípnout. Mám z ní velikou radost. Pan Schindler(Amy) a Zapletal(Alisa) mi zaslali pár fotek, tak tady jsou:

Amy:

!

Alisa:

Za krásné fotky holek moc děkuji. Rostou do krásy. smiley Mají i tečkování. Vypadají už tak velké. Od odpoledne se snažím nahrát video Airy z pasení v Budišově, ale jsou s tím pořád problémy, tak budu průběžně zkoušet. A ještě fotka našeho nového člena rodiny:

------------------------------------------------------------------------------------------------------

14.8.2013

Zaslali nám fotky Alisy a už třetí fenka co má zalomená ouška do boku po tatínkovismiley. Uvidíme, jestli jím tak zůstanou. Vypadají všechny moc hezky. Fotky Alisy a jedna je i s páničkemwink:

 

10.8.2013

V pátek mě psali od Áji s zašlou fotky. Pániček Amy zaslal novou fotku Amy a krásně roste. Chodí s páničkem plavat. Strašně to utíká, za chvíli budou mít holky 4 měsíce.

Fotka Aminky

6.8.2013

V neděli 4.8.2013 jsme se setkali s rodinkou od Airy na pasení v Budišově nad Budišovkou, kde se konaly závody v pasení, kterých jsem se zúčastnila s Adou. U nás se jednalo o trial IHT1 CS- Ovečky jsme dovedly, ale s velikým úsilím a ztratily jsme mnoho bodů. Celkově jsme se umístily na 12. místě ze 17 závodníků. Vzhledem k tomu, že jsme se dostali na trénink k ovečkám jenom 4 krát, tak to nebyl zase tak špatný výkon a hlavně moje tréma. Ovečky se snažily prchat za stádem kousek od místa pasení. Zkušení psi, kteří pasou na farmách ovečky měli problém dovést nebo vůbec nedovedli do PENU. Aira s rodinkou byla téměř celé závody s náma a Aira je moc poslušná a hravá. Skoro až do konce závodu si hrála s pejsky. Našla si za kamaráda i "královského" psa pana Škůrka. Dávám pár fotek Airy i s páničkem a zaslal mi fotku i pániček Amy, za kterou moc děkuji i za zprávy. Podle všeho všechny holky nadále milují vodu a už i některé plavou.

Fotky Airy:

Fotka Aminky, která je z poloviny července, bohužel jsme měli notebook v opravě:

 

22.7.2013

V neděli 21.7.2013 odpoledne odjela do nového domova poslední fenka Alisa. Bude bydlet v Hněvotíně. Má milé páničky s dvěma slečnama, tak si bude mít s kým hrát. Udělala jsem společnou fotku, alespoň části rodinky.

Přidávám ještě fotky páničky Áji s vnučkama:

Mějte se všechny krásně, buďte zdravé a dělejte páničkům jenom radost. Budu se těšit na jakékoliv jejích fotky a zprávy.

Pan Schindler mi zaslal fotky Amy i s kamarádem. Krásně roste do krásy, tak taky přidávám s trochu zpožděním.

Máme teď trochu frmol. Jezdíme s Axou na veterinu, protože se jí asi vrátila toxoplazmosa, kterou prodělala skoro v roce a půl. Má problémy s chůzí, protože tato nemoc postihuje nervovou soustavu. Prodělala spoustu vyšetření a čekáme na výsledky. Aby toho nebylo málo, tak jezdí s nama i kocour Chip - po kastraci se mu objevily problémy s močovýma cestama. Nyní už jsme pouze na urologické dietě. Kirince jsem našla na mléčné žláze bulku, tak se obáváme nejhoršího.

19.7.2013

Včera jsme byli s Adou skoro po roce na pasení oveček v Budišově n. Budišovkou. Celkem nám to šlo, jenom dotrénujeme outrany. S Alisou jsme dneska byli na policejní základně a trvalo dlouhé 3 hodiny než se jí povedlo Nelince utahat. Běhaly po celé budově i po schodech. V neděli se mají pro Alisu stavit noví páničci. Video z pasení dodám a tady jsou nějaké fotky Alisy. Roste jako z vody.

8.7.2013

Alisu jsme odčervili a chystáme se 11.7.2013 na přeočkování. Přidávám odkaz na video z pasení indických běžců. Pěkně se chytá, ale potřebovala by klid bez ostatních zvířat. Učíme ji i přivolání a celkem jí to jde. Video z pasení i s opičkama :-) zde.

7.7.2013

Celý týden jsme měli dovolenou, sice pracovní, ale nedostala jsem se vůbec na net, tak nějaké novinky doplňuji. Ve středu 3.7.2013 vyrazila do světa i Ája. Přijela si pro ní panička i s dvěma vnučkama. Bude bydlet v Lesních Albrechticích. Udělala jsem i pár fotek Alisy, která s náma zůstane do 22.7.2013. Páničci jsou na dovolené, tak nám dělá ještě radost. Pustili jsme jí k indickým běžcům a Alisa se krásně chytala v pasení. Zítra uveřejním video a fotku Áji s páničkou. Během dovolené jsme měli na zahradě i návštěvu-ježečka. V pátek se nám vylíhla kačenka indického běžce. Vylíhly se dvě, ale jednu jsme našli mrtvou. Adoptovala jí naše Nelinka a dělá jí kvočnu. Nemůžeme jí vysvětlit, že to není kanárek. Tak tady jsou všechny fotky.

30.6.2013

Včera si přijeli pro Airu a Amy jejich noví páničci. Nejdelší cestu měla Amy, která cestovala do Myslotína u Pelhřimova. Airu budeme mít neustále na očích, protože je hned kousek ve Věřňovicích. Mají fajn páničky a mají v nových domovech i psí kamarády, tak se jím snad nebude tolik stýskat. Holkám přejeme dlouhý aktivní život s páničky a ať jím dělají jenom radost. Před odběrem jsme udělali ještě pár fotek a dokonce u Amy i s páničkem. Airu jsme nestihli vyfotit, tak fotky zašle pániček. Dopřála jsem pár fotek i Nelince s Amy, protože to byla její oblíbenkyně a tady jsou:

Amy ještě s Nelinkou

Amy s rohlíkem                                                                          Amy s páničkem

25.6.2013

Včera jsme holky nafotili a vážili. Bohužel nám kvůli počasí nefungoval internet, tak dodávám vše až dneska. Váhy jsou dopsány a fotky taky. Jsou to malé divošky a největší je Alisa o čemž se přesvědčili i budoucí majité. V neděli se byli za Alisou podívat. Dovezli ji gumovou slepičku, která se moc líbí. Chtěli jsme holky schovat do domu, ale neustále kňučely a skákaly po dveřích a chtěly ven. Tak jsme to vzdali a jsou s Adou v kotci. Ještě, že je máme zastřešené a částečně kryté před deštěm a větrem.

20.6.2013

Dneska jsme byli s holkama na veterině. Jsou už naočkované a načipované. Mají vyřízené i pasy pro případnou cestu do zahraničí. Horší byla ta cesta v tom horku autem. Holky to celkem dobře zvládly. Paní doktorka měla v ordinaci příjemně chladno a po chvilce zchlazení začaly pobíhat po ordinaci a čekárně. Museli jsme je pořád hlídat, jinak by udělaly z ordinace kůlničku na dříví. Neřešily ani to, že byly v cizím prostředí.

19.6.2013

K focení jsem se dostala, až dneska. Včera nás zastihl déšť. Holkám je tak horko, že nechcou vůbec žrát. Jediné co dělají, že pijou a polehávají, ale jak to na ně příjde, tak ty rošťárny stojí za to. Zítra jedeme na očkování a čipování. Poznáte je?

17.6.2013

Holkám jsem připsala dnešní váhy, protože mají 6 týdnů. Ten čas tak letí. Dneska dostaly poprvé obojky a téměř si jich ani nevšimly, jenom tu a tam se poškrábaly. Chodí na návštěvu ke koťatům a adoptivním tetičkám maliňáčce Eny a borderce Axe. Je tak horko, že neustále sedí v misce na vodu. Vodním norníkem jsme vyhlásili Áju, i když ostatní nejsou o moc lepší. Zítra bude trochu volněji, tak uděláme nějaké fotky.

15.6.2013

V pátek 14.6.2013 jsme fenky odčervili potřetí tabletkami Bihelminth. Ve čtvrtek 20.6.2013 jsme domluveni na veterině na čipování a očkování. Dostanou sebou domů i petpas, kdyby někdo chtěl vyrazit s nima do zahraničí :-). Strašně milujou vodu v misce. Je to pro ně strašná sranda máčet si nohy a potápět čumáčky až na úplné dno. Nejoblíbenější hračkou se stala, jak už to tak bývá, ta nejlevnější - pet láhev. Natočili jsme krátká videa při hře v kotci a s pet láhví. Holky budou k odběru pro páničky od 29.6.2013-dle domluvy. Foto z boudy-spíme.

10.6.2013

Dneska mají holky 5 týdnů a opět jsme vážili. Přírustky jsou zapsány ve vrhu A. Opět  byly venku a po návratu Amy při vážení usnula v misce z váhy. Z Ady si udělaly pojízdnou mlékárnu. Už se potkaly s indickými běžci i s koťaty, které olízaly.

9.6.2013

Holky byly dneska opět venku. Moc se jim tam líbí. Vůbec se jím nechtělo domů. Pár fotek.AmyAiraAlisaÁja

 

3.6.2013 jsem odčervovala a vážila, více ve štěňatech a ve vrhu A.

Dnes 31.5.2013 jsme poprvé fenky přikrmili. Dostávají superprémiové granule Best Choice - puppy a máčime jim je ve štěněčím mlíčku. Myslela jsem, že jím budu muset s krmením pomoct, ale vrhly se do toho jako nic. Natočila jsem krátké video zde

Všechny štěňátka-fenky jsou, již zadané.

25.5.2013

Dnes jsem natočila krátké video štěňátek, sice jsou na něm po jídle a při jídle, tak jsou méně aktivní. Začínají si hrát s uzlíkem, vrčí po sobě a už začínají celkem dobře chodit. Jsou umazlené a ulízané. Mají už dokonce i zoubky. Odkaz na video: zde

Dnes mě kontaktovala paní, že musí odložit pořízení fenky, tudiž i černo-bílá fenka je volná.

Štěňátka mají vytvořené své profily i s údaji o váze, zbarvení, atd v podsekci vrh A u štěňátek  border kolie. Postupně budu přidávat, ke každé fotky a informace. Rostou jako z vody už se některým rozlepují oči a klaply ouška. Začínají si hrát, více méně ožužlávají maminu.

Máme i koťátka, která se narodila 1.5.2013 - 2 kočičky tříbarevné a 1 kocoure černý.

Dnes mají štěňátka 6 dní a mají se čile k světu. Neustále sají a spí. Nádherně přibírají. Vypádají jako klíšťatka, jak mají najezená bříška. Druhý den jím odpadly pahýlky z pupíku. Už se jím vybarvují i čumáčky. Ada si je neustále hlídá a ani venku se dlouho nezdržuje. Máme volné ještě všechny trikolorní fenečky. Černobílá je již zadaná. Kdo by měl zájem, ať se ozve. Inzeráty teprve budeme podávat. Během týdne jím vytvořím, každé ve štěňátkách profil s informacema o tom, jak přibírá a budu průběžně dávat i fotky. Nyní fotky ještě tady.

 

*******************************************************************************

Tak konečně jsou na světě 4 fenečky. Narodily se 63. den březosti - 6.5.2013. Ada to zvládla za 3,5 hodiny. Je z ní hrdá mamina, která si bedlivě děťátka hlídá. Stačilo, když jedno zakňučelo na veterině paní doktorce při kontrole. Ada, kdyby nebyla na vodítku, tak by to paní doktorce vysvětlila, jak se chovat k jejím prckům. A tady je pár fotek. Máme jednu ve zbarvení černo-bílá a 3 ve zbarvení trikolor. Všechny mají krásné límečky, bílé špičky ocásků a bílé tlapky. Trikolorní fenečky mají znaky nad očima a u tlamičky a jedna má i hnědý okraj zadních nožiček. Váha byla 240, 270 a poslední dvě 320g. Mají se čile k světu a neustále sají, tak jak to má být.

1. narozená fenečka černo-bílá                              2. narozená fenečka trikolorní po mamině

3. narozená fenečka trikolora                                4. narozená fenečka trikolora

Společné foto.

*******************************************************************************

Ada je dneska březí 57. den a čekáme, kdy to vypukne. Všechno kolem sebe hlídá a dělá si v bedýnce reorganizace podle svého. Měříme teplotu a zatím nic. Štěňátka se krásně hýbou. Mám dovolenou, tak snad se vše podaří uhlídat.

 

Úprava v sekci štěňata. Něco o zdraví, zkouškách a úspěších rodičů naších ještě nenarozených štěňátek. Už se to blíží příští týden se mají narodit. Termín je od 1.5.2013. Ada už má vyrobenou bedýnku a spává v ní v noci. Přes den ji dáváme ven. Přece jen je jí venku lépe. Vyhřívá se na sluníčku. Ada je dneska březí 53.den.

 

Dnes je Ada březí 47. den. Na internetu jsem našla, jak by měly štěňátka nyní vypadat a jak jsou už vyvinuté. Vše je vloženo v sekci průběh březosti od 47. dne. Neustále přibirá a je trochu nervoznější. Na zahradě jí musíme neustále hlídat, protože cokoliv najde, tak sežere. To jsme u ní neznali. 

Tady jsou její současné fotky.

 

Ada je dneska březí už 37.den. Začíná přibírat a je neskutečně žravá. Před nakrytím bylo pro ni žrádlo za trest, nyní chodí vyžírat granule i kočce. Už ji dáváme granule pro březí fenky. Na veterině nám říkali, abysme ji neomezovali v pohybu. Běhá jak by vůbec nečekala štěňata. Přítulná je jako vždy, ale nyní je to extrém. Za chvíli ji připravíme porodní bedýnku, aby si zvykla v ní lehávat.

 

Včera jsme byli na ultrazvuku a povedlo se. Budeme mít štěňátka. Bylo jích vidět 6-7, tak uvidíme. Budou májové jako koťátka a k odběru začátkem prázdnin.

Pár fotek Ady

Dne 4.3.2013 se povedlo Adu nakrýt. Nyní budem čekat, zda se vše zdařilo a budeme mít štěňátka. :-) Kryli jsme v nočních hodinách, tudiž jejich společné fotky nemáme. CCa za 25 dní zajdeme na ultrazvuk.

**********************************************************************************

Ada nám začala hárat a vybrali jsme jí krásného importovaného Blossom Garden´s Cool Mint z nedalekého Hlučína. Je plně zdráv.Odkaz bestbc.webgarden.cz/ Je to akční pejsek. Věnují se sportovní kynologii, obedienci, agilitám a pasení.

Otec

Matka

http://odskucaku.websnadno.cz/fotogalerie/2/velke/p7230227.jpghttp://odskucaku.websnadno.cz/fotogalerie/2/velke/p251210_11.08.jpg


*****************************************************************************
TOPlist