Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

vrh A

vrh A

datum narození: 6.5.2013. V tomto vrhu se narodily 4 fenky.

matka: Aťka z Moravských meandrů       otec: Blossom Garden´s Cool Mint

********************************************************************************

1. fenka - Amy

barva: černo-bílá
porodní váha 240g

majitel: Denis Schindler, Myslotín

aktivity v budoucnu: agility, dogfrisbee

 

věk 1.týden 2.týden 3.týden 4.týden 5.týden 6.týden 7.týden při odběru
váha 515 g 758 g 1218 g 1780 g 2350 g 3080 g 3710 g 4150 g

13 dní                                      29 dní                                       35 dní

44 dní                                                                    

Amy s novým páničkem

*******************************************************************************

fenka - Aira

barva: tricolor

porodní váha 270g

majitel: Lukáš Šesták, Věřňovice

aktivity v budoucnu: pasení, pachové práce

 

věk 1.týden 2.týden 3.týden 4.týden 5.týden 6.týden 7.týden při odběru
váha 640 g 1120 g 1527 g 1940 g 2570 g 3250 g 3890 g 4300 g

13dní                                        20dní                                       29dní

35 dní                                                       44 dní                                      Aira s páničkem

Aira - skoro 3 měsíce

*******************************************************************************3. fenka - Ája

barva: tricolor

porodní váha 320g

majitel: Vlastislav Kolovrat, Lesní Albrechtice

aktivity v budoucnu: rodinný mazlíček

 

věk 1.týden 2.týden 3.týden 4.týden 5.týden 6.týden 7.týden 8.týden
váha 660 g 1052 g 1415 g 1930 g 2610 g 3280 g 4050 g 4580 g

13dní                                        20 dní                                      29dní

35 dní                                          44 dní                                54 dní

Ája s páničkou a vnučkama

*******************************************************************************4. fenka - Alisa

barva: tricolor

porodní váha 320g

majitel: Petr Zapletal, Hněvotín

aktivity v budoucnu: rodinný mazlíček, kynologický výcvik

věk 1.týden 2.týden 3.týden 4.týden 5.týden 6.týden 7.týden 8.týden
váha 768 g 1224 g 1697 g 2205g 2980 g 3810 g 4490 g 5070 g

13dní                                        20 dní                                      29 dní

35 dní                                         44 dní                                54 dní

skoro 9 týdnů                                                       Alisa s páničkem

*******************************************************************************

Průběžně budu i nadále do této sekce přidávat fotky i úspěchy našeho odchovu, pokud někdo bude mít zřízený web, tak i tyto údaje ráda zveřejním.

9.5.2014

Pan Zapletal dneska zaslal fotky Alisy z jejích narozenin. Dostala dort (je vyfocený) z granulí, masa a sýra. Jedna holka hezčí než druhá. smiley Alisa i Amy jsou moc krásné.

Musím si udělat čas a dodat ještě videa z pasení Ady a Brixy v Klokočově.

6.5.2014

Dneska slaví náš vrh A první rok. Přejeme všem holkám hodně zdraví a dlouhý aktivní život. Dnes mi poslal pan Denis fotky Amy. Vyrostla z ní moc krásná fenka. wink

18.9.2013

Dneska mi pan Schindler zaslal fotky Amy. Má pěkné tečkování. Byli se podívat na MČR v dogfrisbee, ze kterého je i jejích fotka. Za fotky moc děkuji. O víkendu jsme byli s Airou a je z ní kontaktní fenečka s výbornou socializací. Ničeho a nikoho se nebojí.

Tak dvě fotky Amy:

4.9.2013

Aira se 1.9.2013 zúčastnila krajské výstavy, kde dostala ohodnocení velmi nadějná 1. a postoupila do soutěže o nejkrásnější štěně, zde skončila 5. z 9 nebo 10 štěňat. Gratulujeme!!!

Dne 3.9.2013 jsme byli opět pást s Adou v Budišově n. Budišovkou a zde je krátké video. Častější trénink Adě moc prospívá. Celkem už chápe i stranové povely, které jsem jí bohužel nenaučila, již na začátku pasení. Začala jsem na zalehávání používat píšťalku na pasení a je to daleko lepší. Postupně se naučím pískat i stranové povely a zařadím jí je do tréninku. Outruny má taky prostornější.

1.9.2013

Dneska se konečně povedlo nahrát video s Airou z pasení v Budišově. Dneska je Lukáš s Airou na výstavě v Dolním Benešově, tak čekáme jak dopadli.

31.8.2013

Konečně se dostávám na PC, tak nyní Vás zahltím všemi novými informacemi a změnami u nás. Z důvodů pracovní dovolené jsem se na počítač téměř nedostala. Přibyl nám v rodině nový člen. Manžel si dovezl domů na výchovu a výcvik služební štěňátko německého ovčáka Caka Ale-Tom. Je to malý uličník. Dorazily rodokmeny našeho vrhu A, které jsme hned rozeslali majitelům fenek. I při neustále práci jsme si našli čas na pár výletů s dětmi, ale i pár tréniků jsme vmístili do tak nabitého pracovního programu. Byli jsme na pasení v Budišově n. Budišovkou i s Airou a byla velice šikovná. Oveček se nebála a dovedla i spurnou ovci štípnout. Mám z ní velikou radost. Pan Schindler(Amy) a Zapletal(Alisa) mi zaslali pár fotek, tak tady jsou:

Amy:

!

Alisa:

Za krásné fotky holek moc děkuji. Rostou do krásy. smiley Mají i tečkování. Vypadají už tak velké. Od odpoledne se snažím nahrát video Airy z pasení v Budišově, ale jsou s tím pořád problémy, tak budu průběžně zkoušet. A ještě fotka našeho nového člena rodiny:

14.8.2013

Zaslali nám fotky Alisy a už třetí fenka co má zalomená ouška do boku po tatínkovismiley. Uvidíme, jestli jím tak zůstanou. Vypadají všechny moc hezky. Fotky Alisy a jedna je i s páničkemwink:

10.8.2013

V pátek mě psali od Áji s zašlou fotky. Pániček Amy zaslal novou fotku Amy a krásně roste. Chodí s páničkem plavat. Strašně to utíká, za chvíli budou mít holky 4 měsíce.

Fotka Aminky

22.7.2013

V neděli 21.7.2013 odpoledne odjela do nového domova poslední fenka Alisa. Bude bydlet v Hněvotíně. Má milé páničky s dvěma slečnama, tak si bude mít s kým hrát. Udělala jsem společnou fotku, alespoň části rodinky.

Přidávám ještě fotky páničky Áji s vnučkama:

Mějte se všechny krásně, buďte zdravé a dělejte páničkům jenom radost. Budu se těšit na jakékoliv jejích fotky a zprávy.

Pan Schindler mi zaslal fotky Amy. Krásně roste do krásy, tak taky přidávám s trochu zpožděním.

8.7.2013

Alisu jsme odčervili a chystáme se 11.7.2013 na přeočkování. Přidávám odkaz na video z pasení indických běžců. Pěkně se chytá, ale potřebovala by klid bez ostatních zvířat. Učíme ji i přivolání a celkem jí to jde. Video z pasení i s opičkama zde.

7.7.2013

Celý týden jsme měli dovolenou, sice pracovní, ale nedostala jsem se vůbec na net, tak nějaké novinky doplňuji. Ve středu 3.7.2013 vyrazila do světa i Ája. Přijela si pro ní panička i s dvěma vnučkama. Bude bydlet v Lesních Albrechticích. Udělala jsem i pár fotek Alisy, která s náma zůstane do 22.7.2013. Páničci jsou na dovolené, tak nám dělá ještě radost. Pustili jsme jí k indickým běžcům a Alisa se krásně chytala v pasení. Zítra uveřejním video a fotku Áji s páničkou. Během dovolené jsme měli na zahradě i návštěvu-ježečka. V pátek se nám vylíhla kačenka indického běžce. Vylíhly se dvě, ale jednu jsme našli mrtvou. Adoptovala jí naše Nelinka a dělá jí kvočnu. Nemůžeme jí vysvětlit, že to není kanárek. Tak tady jsou všechny fotky.

30.6.2013

Včera si přijeli pro Airu a Amy jejich noví páničci. Nejdelší cestu měla Amy, která cestovala do Myslotína u Pelhřimova. Airu budeme mít neustále na očích, protože je hned kousek ve Věřňovicích. Mají fajn páničky a mají v nových domovech i psí kamarády, tak se jím snad nebude tolik stýskat. Holkám přejeme dlouhý aktivní život s páničky a ať jím dělají jenom radost. Před odběrem jsme udělali ještě pár fotek a dokonce u Amy i s páničkem. Airu jsme nestihli vyfotit, tak fotky zašle pániček. Dopřála jsem pár fotek i Nelince s Amy, protože to byla její oblíbenkyně a tady jsou:

Amy ještě s Nelinkou

Amy s rohlíkem                                                                          Amy s páničkem

25.6.2013

Včera jsme holky nafotili a vážili. Bohužel nám kvůli počasí nefungoval internet, tak dodávám vše až dneska. Váhy jsou dopsány a fotky taky. Jsou to malé divošky a největší je Alisa o čemž se přesvědčili i budoucí majité. V neděli se byli za Alisou podívat. Dovezli ji gumovou slepičku, která se moc líbí. Chtěli jsme holky schovat do domu, ale neustále kňučely a skákaly po dveřích a chtěly ven. Tak jsme to vzdali a jsou s Adou v kotci. Ještě, že je máme zastřešené a částečně kryté před deštěm a větrem.

20.6.2013

Dneska jsme byli s holkama na veterině. Jsou už naočkované a načipované. Mají vyřízené i pasy pro případnou cestu do zahraničí. Horší byla ta cesta v tom horku autem. Holky to celkem dobře zvládly. Paní doktorka měla v ordinaci příjemně chladno a po chvilce zchlazení začaly pobíhat po ordinaci a čekárně. Museli jsme je pořád hlídat, jinak by udělaly z ordinace kůlničku na dříví. Neřešily ani to, že byly v cizím prostředí.

19.6.2013

K focení jsem se dostala, až dneska. Včera nás zastihl déšť. Holkám je tak horko, že nechcou vůbec žrát. Jediné co dělají, že pijou a polehávají, ale jak to na ně příjde, tak ty rošťárny stojí za to. Zítra jedeme na očkování a čipování. Poznáte je?

17.6.2013

Holkám jsem připsala dnešní váhy, protože mají 6 týdnů. Ten čas tak letí. Dneska dostaly poprvé obojky a téměř si jich ani nevšimly, jenom tu a tam se poškrábaly. Chodí na návštěvu ke koťatům a adoptivním tetičkám maliňáčce Eny a borderce Axe. Je tak horko, že neustále sedí v misce na vodu. Vodním norníkem jsme vyhlásili Áju, i když ostatní nejsou o moc lepší. Zítra bude trochu volněji, tak uděláme nějaké fotky.

15.6.2013

V pátek 14.6.2013 jsme fenky odčervili potřetí tabletkami Bihelminth. Ve čtvrtek 20.6.2013 jsme domluveni na veterině na čipování a očkování. Dostanou sebou domů i petpas, kdyby někdo chtěl vyrazit s nima do zahraničí :-). Strašně milujou vodu v misce. Je to pro ně strašná sranda máčet si nohy a potápět čumáčky až na úplné dno. Nejoblíbenější hračkou se stala, jak už to tak bývá, ta nejlevnější - pet láhev. Natočili jsme krátká videa při hře v kotci a s pet láhví. Holky budou k odběru pro páničky od 29.6.2013-dle domluvy. Foto z boudy-spíme.

10.6.2013

Dneska mají holky 5 týdnů a opět jsme vážili. Přírustky jsou zapsány. Opět  byly venku a po návratu Amy při vážení usnula v misce z váhy. Z Ady si udělaly pojízdnou mlékárnu. Už se potkaly s indickými běžci i s koťaty, které olízaly.

3.6.2013

Už mají za sebou druhé odčervování, které proběhlo dneska a vážili jsme. V neděli jsme zrušili bedýnku a udělali jim větší výběh. Chodí se za nima dívat i známí, aby se socializovaly. Učíme i začátky hygiény. Krátká videa ještě z bedýnky zde   a zde

Zítra vložím ještě aktuální fotky.

Dnes 31.5.2013 jsme poprvé fenky přikrmili. Dostávají superprémiové granule Best Choice - puppy a máčime jim je ve štěněčím mlíčku. Myslela jsem, že jím budu muset s krmením pomoct, ale vrhly se do toho jako nic. Natočila jsem krátké video zde

25.5.2013

Dnes jsem natočila krátké video štěňátek, sice jsou na něm po jídle a při jídle, tak jsou méně aktivní. Začínají si hrát s uzlíkem, vrčí po sobě a už začínají celkem dobře chodit. Jsou umazlené a ulízané. Mají už dokonce i zoubky. Odkaz na video: zde

19.5.2013

Dne 20.5.2013 budou fenečky poprvé odčervené pastou Banminth a v tentýž den odčervíme i ostatní psy a kočky. Za 14 dní proběhne další odčervení. Rostou jako z vody už se některým rozlepují oči a klaply ouška. Začínají si hrát, více méně ožužlávají maminu.

 

TOPlist